Rabatka.pl Ogrodzenia działek i upraw
JAK ZAMAWIAĆ | KONTAKT
Rabatka.pl Ogrodzenia działek i upraw
Rabatka.pl Ogrodzenia działek i upraw
GOŚĆ [zaloguj się]
Twój koszyk jest pusty
Opis produktu: Agrotkanina czarna gruba HORTENIA, arkusz 0,8m x 5m
Kategoria produktu: Agrowłókniny i agrotkaniny » Agrotkaniny czarne pod korę
16.41 zł
Cena brutto
GALERIA
Kliknij aby powiększyć

Agrotkanina w kolorze czarnym pod korę o gramaturze 94g/mkw po rozłożeniu arkusza ma wymiary 0,8m x 5m. Ze względu na wysoką gramaturę (P94) w porównaniu do agrowłóknin oraz agrotkanin typu FLAWIA jest znacznie grubsza i bardziej wytrzymała nie tylko pod względem mechanicznym, ale również odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne. Dlatego też jest szczególnie polecana przy uprawach wieloletnich. Agrotkanina wykonana została z cienkich nitek polipropylenowych co sprawia, że przepuszcza wodę oraz składniki mineralne potrzebne roślinie. Umożliwia przy tym parowanie nadmiernej ilości wody z gleby. HORTENIA jest to rodzaj agrotkaniny, która jest najgrubsza i najbardziej trwała ze wszystkich dostępnych Agrowłóknin.

Czarna agromata HORTENIA znacznie ułatwia zachowanie odpowiedniej wilgotności gleby, a przy tym nie ulega gniciu pod wypływem wody. Przeciwdziała także pojawianiu się chwastów, więc nie ma konieczności stosowania środków chemicznych. To sprawia, że plony są dużo zdrowsze i lepszej jakości. Agrowłóknina ta podwyższa ponadto temperaturę gleby, a to w konsekwencji przyczynia się do zwiększonych zbiorów oraz szybszego wzrostu roślin. Agrotkanina jest ekonomiczna w użytkowaniu, ponieważ jest długotrwała. Poza tym jest bezpieczna dla środowiska naturalnego. Agromata jest chemicznie obojętna dla gleby, nie ma wpływu na jej pH. Ponadto tkanina nie ogranicza dostępu nawozu w głąb ziemi, który wnika po rozpuszczeniu się w kroplach wody. Matą ogrodniczą można również osłaniać krzewy, kwiaty i uprawy, rozkładając matę wokół nich.

Sposób mocowania:
Po rozłożeniu agrotkaniny należy wyrównać teren oraz wykonać otwory w miejscach nasadzenia czy siewu roślin. Krawędzie można umocnić wkopując je w ziemię lub przysypując. Równie łatwym sposobem jest użycie praktycznych kołków mocujących do podłoża.

Specyfikacja:

 • wymiary agrotkaniny 0,8m x 5m w arkuszu

 • kolor czarny

 • gramatura 94g/1mkw

 • Cena brutto: 16.41 zł
  Kolor: czarny z wplecionymi znaczeniami ciągłymi w kolorze zielonym
  Rozmiar: Gramatura maty: 94 g/mkw, szerokość: 0,8m, długość 5m (Opakowanie zawiera 4 metry kwadratowe agrotkaniny)
  Materiał:
  Struktura agrotkaniny.
  Opakowanie: sprzedawana na sztuki w formie złożonej w opakowaniu foliowym

  Biuro sprzedaży dostępne pod numerami telefonów:
  +48 71 735 17 90
  +48 +48 62 59 03 700
  Zapraszamy do zakupów klientów z całej Polski!