Rabatka.pl Ogrodzenia działek i upraw
JAK ZAMAWIAĆ | KONTAKT
Rabatka.pl Ogrodzenia działek i upraw
Rabatka.pl Ogrodzenia działek i upraw
GOŚĆ [zaloguj się]
Twój koszyk jest pusty
Opis produktu: Agrotkanina czarna FLAWIA, o szerokości 1,6m x 20m długości w formie arkusza
Kategoria produktu: Agrowłókniny i agrotkaniny » Agrotkaniny czarne pod korę
80.57 zł
Cena brutto
GALERIA
Kliknij aby powiększyć

Gruba agrotkanina czarna FLAWIA występuje w gramaturze 70g/mkw, w formie złożonego arkusza o szerokości 1,6m oraz długości 20m. Jest to rodzaj trwałej i mocnej tkaniny stosowanej do ściółkowania w ogrodnictwie, rolnictwie oraz szkółkarstwie. Agrotkaninę wykonano z cienkich nitek polipropylenowych, dzięki czemu bez problemu przepuszcza wodę oraz składniki mineralne potrzebne roślinie. Jednocześnie umożliwia parowanie nadmiernej ilości wody z gleby. Tkanina ogrodnicza nie ulega procesowi gnicia w kontakcie z wodą. Agrotkanina FLAWIA dzięki swojej grubości oraz strukturze materiału jest znacznie trwalsza i bardziej wytrzymała od agrowłóknin.

Czarna tkanina ogrodnicza jest idealnym rozwiązaniem do ściółkowania gleby w celu poprawy warunków do rozwoju roślin. Jest niezwykle pomocna w likwidacji chwastów bez konieczności użycia środków chemicznych. Inna niż w agrowłókninach struktura agrotkanin lepiej pozwala przenikać wodzie opadowej przez jej powierzchnię, umożliwiając przy tym jej parowanie. Dzięki utrzymaniu odpowiedniej wilgotności gleby jej struktura pod agrotkaniną jest odpowiednio wilgotna oraz pulchna, co sprzyja rozwojowi korzeni i lepszej kondycji roślin. Czarny kolor agromaty powoduje ponadto silniejsze ogrzewanie gleby podczas wegetacji roślin, wpływając pozytywnie na lepsze pobieranie składników pokarmowych, wyższą aktywność systemu korzeniowego, a w konsekwencji lepszy wzrost roślin. Agrotkanina czarna jest chemicznie obojętna dla gleby, nie wpływa na pH gleby, ponadto nie hamuje w sposób istotny przenikania do gleby nawozów.

Sposób mocowania:
Po rozłożeniu agrotkaniny należy wyrównać teren oraz zrobić otwory w miejscach nasadzenia lub siewu roślin. Krawędzie można umocnić wkopując je w ziemię czy też przysypując. Innym prostym sposobem jest użycie praktycznych kołków mocujących do podłoża.

Do mocowania agrotkaniny polecamy KOŁKI MOCUJĄCE DO PODŁOŻA


Specyfikacja:

 • wymiary agrotkaniny 1,6m x 20m w formie złożonego arkusza

 • kolor czarny

 • gramatura 70g/1mkw

 • Cena brutto: 80.57 zł
  Kolor: czarny z wplecionymi znaczeniami ciągłymi w kolorze zielonym
  Rozmiar: Gramatura maty: 70 g/mkw, szerokość: 1,6m, długość 20 metrów (Opakowanie zawiera 32 metrów kwadratowych agrotkaniny)
  Materiał:
  Struktura agrotkaniny.
  Opakowanie: agrotkanina sprzedawa w formie złożonej w opakowaniu foliowym

  Biuro sprzedaży dostępne pod numerami telefonów:
  +48 71 735 17 90
  +48 +48 62 59 03 700
  Zapraszamy do zakupów klientów z całej Polski!