Rabatka.pl Ogrodzenia działek i upraw
JAK ZAMAWIAĆ | KONTAKT
Rabatka.pl Ogrodzenia działek i upraw
Rabatka.pl Ogrodzenia działek i upraw
GOŚĆ [zaloguj się]
Twój koszyk jest pusty
Opis produktu: Agrotkanina czarna HORTENIA, wymiary 1,6m x 5m, pod korę
Kategoria produktu: Agrowłókniny i agrotkaniny » Agrotkaniny czarne pod korę
32.51 zł
Cena brutto
GALERIA
Kliknij aby powiększyć

Agrotkanina czarna typu HORTENIA o gramaturze P94 po rozłożeniu ma wymiary 1,6m x 5m. Do klienta dostarczana w formie arkusza złożonego w kostkę. Agrotkaniny typu HORTENIA dzieki zastosowaniu grubszego materiału mają powiększoną wytrzymałość i są znacznie bardziej odporne niż tkaniny typu FLAWIA. Dlatego zalecane są do stosowanie w sadach, ogrodach i innych uprawach długoletnich gdzie istotna jest wieloletnia trwałość okrywy.

Już od wielu lat tego rodzaju tkaniny są powszechnie stosowane jako maty do wygłuszania chwastów w kilkuletnich uprawach polowych w szkółkarstwie, sadownictwie czy ogrodnictwie. Skutecznie blokują wzrost niepożądanej roślinności oraz nie pozwalają na jej przerastanie dzięki zwartej strukturze materiału. Stosując agrotkaniny ograniczamy ilość pracy jaką byśmy poświęcili na usuwanie chwastów. Poza tym do minimum redukujemy ilość niezbędnych zabiegów chemicznych co jest zgodne z najnowszymi dyrektywami Unii Europejskiej dotyczącymi rolnictwa zrównoważonego.

Tkanina, z której wykonano matę jest mocna w dotyku, gruba ale jednocześnie bardzo dobrze przepuszcza wodę. Agrotkanina jest chemicznie obojętna - nie zmienia pH gleby. Można wykonywać na niej zabiegi nawożenia mineralnego - do gleby składniki będą przenikać przez matę w formie rozpuszczonej w wodzie np. pochodzącej z opadów deszczu.

Agrotkanina pozwala na zachowanie w glebie odpowiedniego mikroklimatu niezbędnego dla wzrostu roślin. Utrzymuje optymalny poziom pulchności jak i wilgotności gleby co poprawia kondycję systemu korzeniowego oraz zwiększa ilość pobieranych składników. To z kolei przekłada się na ogólną kondycję rośliny a w końcowym efekcie na wyższą ilość i jakość plonów.

Do przycinania agrotkaniny polecamy Nożyk gazowy do cięcia agrotkaniny


Specyfikacja
 • wymiary: 1,6m x 5m
 • typ agrotkaniny: HORTENIA, gramatura: 94g/mkw
 • zwiększona trwałość i odporność agrotkaniny na czynniki atmosferyczne
 • kolor: czarny
 • Agrowłóknina dostarczana w formie arkusza złożonego w kostkę
 • Cena brutto: 32.51 zł
  Kolor: czarny z wplecionymi znaczeniami ciągłymi w kolorze zielonym
  Rozmiar: Gramatura maty: 94 g/mkw, szerokość: 160cm, długość 5 metrów (Opakowanie zawiera 8 metrów kwadratowych agrotkaniny)
  Materiał:
  Struktura agrotkaniny.
  Opakowanie: sprzedawana na sztuki w formie złożonej w opakowaniu foliowym

  Biuro sprzedaży dostępne pod numerami telefonów:
  +48 71 735 17 90
  +48 +48 62 59 03 700
  Zapraszamy do zakupów klientów z całej Polski!