Rabatka.pl Ogrodzenia działek i upraw
JAK ZAMAWIAĆ | KONTAKT
Rabatka.pl Ogrodzenia działek i upraw
Rabatka.pl Ogrodzenia działek i upraw
GOŚĆ [zaloguj się]
Twój koszyk jest pusty
Rodzaje słupków do siatki ogrodzeniowej
Poradnik » Poradnik fachowca » Montaż siatki ogrodzeniowej » Rodzaje słupków do siatki ogrodzeniowej
Typy słupków do siatki ogrodzeniowej
Słupek pośredni
Słupek pośredni
Słupek pośredni
Słupek pośredni to taki, który tworzy ogrodzenie na całej długości i nie posiada podpór. Jego zadaniem jest całościowe wzmocnienie ogrodzenia. Jest to słupek o średniej grubości (ø42mm). Przyjmuje się, że ogrodzenia o wysokości do 1,5m należy montować na słupkach pośrednich, których długość jest o przynajmniej 0,5m większa niż wysokość siatki.
Słupek narożny
Słupek narożny, gruby bez podpór
Słupek narożny, gruby bez podpór
Słupek narożny montuje się w każdym kluczowym punkcie ogrodzenia. Na początku, końcu lub w narożnikach. Charakteruzyje się największą średnicą, jest więc najbardziej wytrzymały. Dodatkowo dla zwiększenia jego wytrzymałości i stabilności ogrodzenia podpierany jest on słupkiem podporowym.
Słupek podporowy
Słupki podporowe przy słupku stabilizującym.
Słupki podporowe przy słupku stabilizującym.
Słupki podporowe wykonane są z najwęższych profili. Ich zadaniem jest wzmocnienie słupków narożnych, aby zapobiec ich wyginaniu. Do jednego słupka narożnikowego oraz stabilizującego stosuje się 2 słupki podporowe. Do słupka początkowego natomiast stosuje się jeden słupek podporowy.
Słupek podporowy powinien zawsze być tej samej długości co słupek, który będzie on podpierał. Wówczas, gdy słupek podporowy ustawiony zostanie pod kątem 45o, sięgał on będzie do 2/3 wysokości podpieranego słupka.
Słupek narożnikowy
Słupek narożny z podorami
Słupek narożnikowy z 2 podorami
Jest to słupek, który znajduje się w narożniku ogrodzenia i ogrodzenie załamuje się na nim przynajmniej o kąt 10o. Składa się on z jednego słupka narożnego wspieranego dwoma słupkami podprowymi, z których każdy wspiera słupek narożny w innym kierunku ogrodzenia.
Słupek początkowy
Słupek początkowy z jedną podporą
Słupek początkowy z jedną podporą
Jest to słupek, który znajduje się na krawędzi ogrodzenia. Ogrodzenie od niego się zaczyna lub na nim kończy (np. przy bramie. furtce). Składa się on z jednego słupka narożnego wspieranego przez jeden słupek podporowy, pochylony w kierunku ogrodzenia.
Słupek stabilizujący
Słupek stabilizujący z dwoma podporami
Słupek stabilizujący z dwoma podporami
Jest to słupek, który montuje się dla ustabilizowania ogrodzenia na dłuższych odcinkach. Stawia się go zamiast słupka pośredniego co minimum 50m prostego odcinka ogrodzenia. Jest skonstruowany dokładnie tak samo jak słupek narożnikowy, jednak w tym przypadku podpory rozstawione są w lini prostej, wzdłuż ogrodzenia.