Ogrodzenia Panelowe stają się coraz bardziej popularne w budowie wszelkiego rodzaju ogrodzeń. Jeszcze około 20 lat temu, były one rzadziej wykorzystywane do budowy ogrodzeń ze względu na wyższe koszty takiego ogrodzenia w porównaniu do tradycyjnego ogrodzenia z siatki ogrodzeniowej. Obecnie różnica w kosztach zatarła się na tyle, że powoli ogrodzenia panelowe coraz częściej wypierają te wykonane z tradycyjnej siatki ogrodzeniowej.

W celu skalkulowania ogrodzenia z paneli ogrodzeniowych należy wskazać kilka istotnych parametrów takiego ogrodzenia. Parametry te zdeterminują nam rodzaj paneli oraz ilość niezbędnych akcesoriów potrzebnych do wykonania ogrodzenia panelowego.

Długość ogrodzenia panelowego

Długość ogrodzenia panelowego określi nam ilości wszystkich niezbędnych elementów w ogrodzeniu. Długość należy podać w metrach bieżących. Jest to odległość pomiędzy pierwszym i ostatnim słupkiem ogrodzenia. Długość ogrodzenia ma decydujący wpływ na ilość materiału jaki potrzebny będzie do budowy planowanego ogrodzenia. W przypadku gdy w kalkulacji uwzględniona zostanie brama wjazdowa i/lub furtka, należy podać długość całkowitą ogrodzenia bez i/lub bramy.

Wysokość ogrodzenia

Wysokość ogrodzenia panelowego przyjmowana jest jako wysokość paneli ogrodzeniowych. Parametr ten nie uwzględnia wysokości podmurówki (jeśli ją stosujemy), której wysokość zależna jest od jej typu oraz sposobu montażu. Wysokość ogrodzenia zależy od przeznaczenia ogrodzenia panelowego, to znaczy od przeznaczenia grodzonej powierzchni. Ogrodzenia rodzinnej działki budowlanej najczęściej wykonywane jest z paneli o wysokości około 130-150cm. Ogrodzenia z wyższych paneli stosuje się do grodzenia głownie terenów przemysłowych. Tam gdzie wymagane jest wykonanie fizycznej bariery ochronnej.

Kalkulator ogrodzeń panelowych

Panele ogrodzeniowe ocynkowane czy malowane ?

Ogrodzenie panelowe malowane

często mówi się, że są to panele ogrodzeniowe powlekane PCV szukając analogi do siatki ogrodzeniowej, wykonane w sprawdzonej technologii malowanie proszkowego. Tą samą technologią realizowaną są wszystkie inne elementy ogrodzenia. Słupki obejmy etc. Takie ogrodzenie charakteryzuje się najwyższymi walorami estetycznymi. Panele i słupki wykonane są ze stali. Następnie są cynkowanie ogniowo poprzez kąpiel w gorącym cynku. Potem jest powlekana elektrostatycznie w celu nadania właściwego koloru. Kolory dobierane są z palety kolorów RAL więc ilość kolorów jest praktycznie nieograniczona.

Ogrodzenie panelowe ocynkowane

Ogrodzenie panelowe ocynkowane w technologii posiada doskonałe zabezpieczenie antykorozyjne w postaci podwójnej warstwy cynku. W skutek technologicznej "kąpieli" elementów w gorącym cynku, metal ten wtapia się częściowo w stal tworząc pierwszą warstwę ochronną, która dodatkowo zabezpieczona jest warstwą czystego cynku na całej swojej powierzchni. Taka technologia obróbki daje pełne zabezpieczenie antykorozyjne, a przy tym pozwala zminimalizować koszty produkcji, stąd ogrodzenia w technologii charakteryzują się niższą ceną. Wykorzystywane są głównie budowaniu ogrodzeń przemysłowych, tam gdzie istotna jest trwałość a efekt wizualny gra drugoplanową rolę.

Słupki do ogrodzeń panelowych

Ogrodzenia panelowe wykonane są z paneli ogrodzeniowych, słupków i obejm. Sztywność i trwałość ogrodzenia wynika z tego, że panele ogrodzeniowe są same w sobie sztywne. Panele mają długość 250cm, dlatego tutaj ilość słupków ogrodzeniowych jest ściśle określona. Każdy słupek ogrodzeniowy montuje się co dokładnie 258cm (osiowo). W standardowym ogrodzeniu panelowym wszystkie słupki mają jednakowy przekrój: 40x60mm, a to czy jest to słupek pośredni, narożny czy początkowy decyduje rodzaj zastosowanej obejmy.